Ana Ivanovic
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ana Ivanovic

Za sve fanove Ane Ivanovic
 
PrijemPortalLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Australian Open

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
ANA IVANOVIC KONZA
Admin
Admin
ANA IVANOVIC KONZA


Broj poruka : 166
Datum upisa : 28.08.2008
Godina : 32
Lokacija : Beograd

Australian Open Empty
PočaljiNaslov: Australian Open   Australian Open Icon_minitimePon Jan 19, 2009 1:05 pm

Ana prvo protiv Goerges
January 16, 2009 /

Ana će u prvom kolu Australian Opena, koji počinje u ponedeljak, igrati protiv Nemice Julie Goerges.

Ona je ovde postavljena za petog nosioca, i nikada do sada nije igrala protiv 106. teniserke sveta, a ukoliko pobedi u drugom kolu će igrati protiv Yanine Wickmayer iz Belgije ili protiv teniserke iz kvalifikacija. Moguća protivnica u trećem kolu je 29. nosilac Alisa Kleybanova.

U četvrtom kolu bi mogao da se ponovi meč iz 2008. godine, pošto bi Ana mogla ponovo da igra protiv Dankinje Caroline Wozniacki, koja je ove godine 11. nosilac. Dinara Safina, koju je Ana pobedila u finalu Roland Garrosa prošle godine, je potencijalna protivnica u četvrtini finala, dok bi u polufinalu mogla da je sačeka prvi nosilac Jelena Janković.

Serena i Venus Williams se, zajedno sa četvrtim nosiocem Elenom Dementievom, nalaze u donjoj polovini žreba – suprotno od Ane – i ona sa njima ne može da se sretne pre finala.
Nazad na vrh Ići dole
http://anaivanovicfanclub.forumaction.net
ANA IVANOVIC KONZA
Admin
Admin
ANA IVANOVIC KONZA


Broj poruka : 166
Datum upisa : 28.08.2008
Godina : 32
Lokacija : Beograd

Australian Open Empty
PočaljiNaslov: Re: Australian Open   Australian Open Icon_minitimePon Jan 19, 2009 1:05 pm

Ana se raduje Open-u

January 17, 2009 /

Ana je bila dobro raspoložena tokom susreta sa novinarima održanog dva dana pre početka prvog Grand Slama u godini. 21-godišnjakinja, koja je postavljena za petog nosioca, će svoj prvi meč igrati protiv Julie Goerges u ponedeljak.

"Uživala sam u Melbourne-u," rekla je. "Nekoliko puta sam imala trening na centralnom terenu, i jako je lepo izaći tamo i uživati. Osećam se jako dobro uoči turnira."

Pošto se očekuje da će tokom prve nedelje temperatura biti oko 30 stepeni, Anu su pitali da li je uopšte zabrinuta zbog toplog vremena. "Ja u stvari uživam da igram na vrućini," rekla je. "Provela sam dosta vremena u Noosi (Queensland). I tamo je prilično vruće, i takođe dosta vlažno.

"Ali ovde u Melbourneu se vreme dosta menja. Poslednjih par dana su se očekivale visoke temperature, a bile su prilično niske. Stvarno mi ne smeta vrućina."

Finalistkinja iz 2008. godine je otkrila da se nada da će imati priliku da ode na surfovanje u blizini Melbourne-a pre nego što krene na Fed Kup, koji se početkom februara igra u Beogradu.

Rekla je: "Čula sam da postoje plaže koje su udaljene sat, sat i po vožnje i na kojima može da se surfuje. Volela bi to da uradim. Možda posle turnira, ako budem imala prilike da odem, volela bih."

Na zadovoljstvo novinara, dodala je i malo opreza: "Ali svi ti napadi ajkula su me malo uplašili!"
Nazad na vrh Ići dole
http://anaivanovicfanclub.forumaction.net
ANA IVANOVIC KONZA
Admin
Admin
ANA IVANOVIC KONZA


Broj poruka : 166
Datum upisa : 28.08.2008
Godina : 32
Lokacija : Beograd

Australian Open Empty
PočaljiNaslov: Re: Australian Open   Australian Open Icon_minitimePon Jan 19, 2009 1:06 pm

Ana pobedila Goerges

January 19, 2009 /

Ana se pobedom od 7-5, 6-3 nad Nemicom Juliom Goerges plasirala u drugo kolo Australian Opena.

Ana je počela nesigurno. U trećem gemu je izgubila svoj servis, i gubila je sa 3-1 pre nego što je sredinom prvog seta započela sjajan niz u kome je osvojila 11 uzastopnih poena.

Uprkos tome što je ovo verovatno bio najveći meč u njenoj karijeri, Georges je bila puna samopouzdanja. Servirala je sa izuzetnom preciznošću i odigrala nekoliko sjajnih bekend paralela.

U stvari, dok se Ana nije sredila i osvojila taj niz poena, Goerges je delovala kao verovatnija pobednica prvog seta. Ana se impresivno branila i u meču koji je trajajo sat vremena i 42 minuta je tri puta lobovala Nemicu.

Ana je u 12. gemu prvog seta napravila odlučujući brejk, kada se na Nemici osetio pritisak kada je servirala za ostanak u setu.

Goerges se pregrupisala i u prvom gemu drugog seta je oduzela Anin servis, ali samo da bi 21-godišnjakinja uzvratila na isti način. Usledila je igra po sličnom principu, Ana je igrala dobro i puštala je svoju manje iskusnu protivnicu da napada. Ta taktika je dobro funkcionisala, mada su se videli samo nagoveštaji Anine prave forme.

Ana je u osmom gemu oduzela servis Nemici, i sa dva uzastopna as servisa je završila meč. U oduševljenju je poskočila u vazduh; radost zbog trijumfa u prvom meču na Grand Slam turniru u 2009. godini je bila očigledna.

"Naravno da sam jako zadovoljna što sam pobedila," rekla je Ana. "U početku mi je trebalo neko vreme da se naviknem na ritam i sve, da polako uđem u meč, pošto nikada ranije nisam igrala protiv nje. U stvari, nikada nisam videla kako igra. Ona je jako mlada, talentovana devojka. Igrala je jako dobro.

"U početku mi je trebalo neko vreme da se prilagodim tome, ali sam srećna što sam iskoristila prilike koje sam imala. Prvi set je bio jako, jako tesan. U drugom setu je bilo mnogo gemova sa izjednačenjima i prednostima. Ali jako sam srećna što sam ostala mirna u važnim trenucima."

Ana je sa istim rezultatom na istom terenu, i takođe sa početkom u 11 sati, pobedila u prvom kolu prošlogodišnjeg turnira. Pošto je sujeverna, nadaće se da će to poslužiti kao dobro predskazanje.

Sledeća protivnica 21-godišnjakinje je Italijanka iz kvalifikacija Alberta Brianti, koja je danas pobedila Belgijanku Yaninu Wickmayer sa 6-4, 6-2.
Nazad na vrh Ići dole
http://anaivanovicfanclub.forumaction.net
ANA IVANOVIC KONZA
Admin
Admin
ANA IVANOVIC KONZA


Broj poruka : 166
Datum upisa : 28.08.2008
Godina : 32
Lokacija : Beograd

Australian Open Empty
PočaljiNaslov: Re: Australian Open   Australian Open Icon_minitimeUto Jan 20, 2009 3:20 pm

Ana protiv Brianti
January 20, 2009 /


Ana ce u sredu u mecu drugog kola Australian Opena igrati protiv Italijanke Alberte Brianti, trenutno 169. na svetskoj rang listi.

28-godšinja Brianti je na ovom turniru ostvarila cetiri uzastopna trijumfa u dva seta, pošto je sa lakocom prošla kroz kvalifikacije. Pobeda nad Yaninom Wickmayer od 6-4, 6-2 u ponedeljak joj je prvi trijumf u karijeri koji je zabeležila na Grand Slam turniru.

Temperatura u Melbourne Parku je danas bila blizu 40 stepeni, ali Ana nije previše zabrinuta zbog vrucine. "Mesec dana sam u Australiji, tako da sam se na neki nacin navikla," rekla je. "Važno je da ne dehidrirate i da pijete dosta vode."

Bilo je nekih špekulacija oko brzine terena, a neki komentatori su predvidali da bi mogli da budu brži nego što su bili 2008. godine. Ana nije mogla da primeti bilo kakvu razliku. "Mislim da su prilicno isti," rekla je. "Loptica odskace jako, jako visoko."

Kada ju je jedan novinar pitao da prokomentriše podršku publike ("I dalje vas svake godine sve više i više vole "), Ana je rekla: "To je velika cast. Zaista uživam u tome. Sjajno je vratiti se ovde na veliki teren, i videti sve te ljudi koji ponovo dolaze ovde i navijaju za mene."

Vreme pocetka meca i teren na kome ce se mec igrati ce biti objavljeni ovde kasnije tokom dana. Kliknite ovde za uživo pracenje rezultata iz Melbourne Parka.
Nazad na vrh Ići dole
http://anaivanovicfanclub.forumaction.net
MakaVoliAnu

MakaVoliAnu


Broj poruka : 85
Datum upisa : 19.10.2008
Godina : 29
Lokacija : Sa Anom na treningu..

Australian Open Empty
PočaljiNaslov: Re: Australian Open   Australian Open Icon_minitimeSre Jan 21, 2009 2:47 am

Ana igra za 15 minuta...Ana puno srece!!!
Nazad na vrh Ići dole
http://anafans.4rumer.com/
ANA IVANOVIC KONZA
Admin
Admin
ANA IVANOVIC KONZA


Broj poruka : 166
Datum upisa : 28.08.2008
Godina : 32
Lokacija : Beograd

Australian Open Empty
PočaljiNaslov: Re: Australian Open   Australian Open Icon_minitimeSre Jan 21, 2009 1:18 pm

Ana lako savladala Brianti

January 21, 2009 /

Ana se lakom pobedom od 6-3, 6-2 nad italijanskom teniserkom iz kvalifikacija Albertom Brianti plasirala u treće kolo Australian Opena.

Ovo je bila mnogo bolja Anina igra posle pobede od 7-5, 6-3 nad Juliom Goerges u meču prvog kola u ponedeljak. Ponovo je igrala dobro i opirala se iskušenju da pokuša da svoju protivnicu počisti sa terena, ali je ukupna igra bila bolja.

Peti nosilac je u četvrtom gemu oduzela servis svojoj protivnici i povela sa 3-1. Sa velikim entuzijazmom je izlazila na mrežu i voleje je igrala sa dosta samopouzdanja. U stvari, Ana je tokom 92-minutnog meča izašla na mrežu 27 puta, u proseku jednom na svaka četiri poena.

Ana je preciznim udarcima sa osnovne linije vršila pritisak na svoju 28-godišnju protivnicu. Odservirala je pet as servisa i pokazala raznolikost u igri.

Formu iz prvog seta je prenela u drugo poglavlje meča i povela je sa 3-0. Italijanka je tokom seta zatražila medicinsku pomoć, ali je Ana ostala skoncentrisana, i počela je da savladava Brianti sa osnovne linije.

Njena dominantnost je bila očogledna, i dobila je veliki aplauz kada je meč završen nakon što je Italijanka nakon Aninog servisa poslala lopticu u mrežu.

"Mislim da sam se dosta popravila od svog poslednjeg meča," rekla je Ana. "Radila sam mnogo više, češće sam izlazila na mrežu. Jako sam zadovoljna time.

"Ona nije laka protivnica. Može da bude jao opasna. Mnogo više sam izlazila napred, dosta sam je pritiskala. Imala sam osećaj da sa riternima mogu dosta da uradim, i to sam i radila. To mi je dalo samopouzdanje."

Ana će u petak u meču trećeg kola igrati protiv 29. nosioca Alise Kleybanove. Ruskinja je rezultatom 6-1, 3-6, 6-2 savladala Francuskinju Stephanie Cohen-Aloro.
BRAVO ANCHY!!! Australian Open 171108
Nazad na vrh Ići dole
http://anaivanovicfanclub.forumaction.net
MakaVoliAnu

MakaVoliAnu


Broj poruka : 85
Datum upisa : 19.10.2008
Godina : 29
Lokacija : Sa Anom na treningu..

Australian Open Empty
PočaljiNaslov: Re: Australian Open   Australian Open Icon_minitimeSre Jan 21, 2009 10:04 pm

Supeeeeeeeeeer
Nazad na vrh Ići dole
http://anafans.4rumer.com/
ANA IVANOVIC KONZA
Admin
Admin
ANA IVANOVIC KONZA


Broj poruka : 166
Datum upisa : 28.08.2008
Godina : 32
Lokacija : Beograd

Australian Open Empty
PočaljiNaslov: Re: Australian Open   Australian Open Icon_minitimeSre Jan 21, 2009 10:17 pm

Ana je bas lako pobedila,i bas mi je drago BRAVO ANCHY!!! Australian Open 171108
Nazad na vrh Ići dole
http://anaivanovicfanclub.forumaction.net
Sponsored content





Australian Open Empty
PočaljiNaslov: Re: Australian Open   Australian Open Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Australian Open
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» U.S OPEN 2008
» China Open
» Zurich Open
» Toray Pan Pacific Open

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ana Ivanovic :: Ana Ivanovic :: Ana na turnirima-
Skoči na: