Broj poruka : 166
Datum upisa : 28.08.2008
Lokacija : Beograd

Toray Pan Pacific Open Empty
PočaljiNaslov: Toray Pan Pacific Open   Toray Pan Pacific Open Icon_minitimeUto Sep 23, 2008 12:05 pm

Ana protiv Petrove

September 17, 2008 /

Ana će u četvrtak u meču drugog kola Toray Pan Pacific Open-a igrati protiv Ruskinje Nadie Petrove. To će biti sedmi susret dve teniserke, a Ana u ukupnom rezultatu vodi sa 4-2.

Petrova, koja je 20. na svetskoj rang listi, se plasirala u drugo kolo nakon što je u sredu savladala Aravane Rezai rezultatom 7-5, 6-2. Ana je trijumfovala u poslednja tri meča odigrana protiv nekada 3. teniserke sveta, i vodi sa 3-0 na tvrdim podlogama na otvorenom.

Meč je po rasporedu određen za poslednji meč dana i trebao bi da počne nešto posle 17 časova po lokalnom vremenu (10 sati pre podne po srednjeevropskom vremenu).

PočaljiNaslov: Re: Toray Pan Pacific Open   Toray Pan Pacific Open Icon_minitimeUto Sep 23, 2008 12:06 pm

Ana pretrpela poraz od Petrove

September 18, 2008 /

Ana je u svom prvom meču posle US Opena izgubila meč pun preokreta od 20. teniserke sveta Nadie Petrove rezultatom 6-1, 1-6, 6-2.

Ana je u prvom setu imala problema sa tajmingom, pošto joj Ruskinja snažnog servisa nije davala da uđe u ritam. Nedostatak odigranih mečeva 20-godišnjakinje je bio očigledan, i Petrova ju je nadigravala.

Drugi set je bio drugačija priča, pošto je Ana spektakularno pronašla svoju formu. Rano je došla do prednosti i to se nije promenilo tokom seta u kom je napravila veliki broj forhend vinera i odservirala tri as servisa.

Petrova je neposredno pre odlučujućeg seta tražila pauzu za odlazak do toaleta. Bolja igra koju je Ana pokazala u drugom setu je nestala. Kada se nakon pauze od pet minuta Petrova vratila na teren, vec u prvom gemu je oduzela Ani servis i nastavila je sa pritiskom. Ana je na kraju poklekla, posle sat vremena i 41 minuta.

"Pokušala sam da diktiram igru, ali sam pravila previše grešaka," rekla je Ana posle meča.

"Igrala sam bolje u drugom setu, ali je ona u trećem servirala dobro i uspela je da igra na svojoj jačini.

"Sa pozitivne strane, srećna sam što sam se vratila, što sam bez povrede. Moram da odigram više mečeva, i da se stvarno vratim u ritam."

Ana će sada odleteti u Peking na China Open koji se igra sledeće nedelje.